Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со умерена облачност, а попладне можност за нестабилност

Денес, вторник, 6 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со умерена облачност, а попладне можност за нестабилност со краткотраен пороен дожд. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, среда, 7 јуни, во Битола времето ќе биде претпладне променливо облачно, попладне претежно во северозападниот дел ќе има појава на пороен дожд проследен со грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата во Битола до 26 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »