Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне можност за нестабилност

Денес, среда, 7 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоеолошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, попладне можност за појава на пороен дожд проследен со грмежи. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, четрток, 8 јуни, во Битола времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »