Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, четврток, 8 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне можна нестабилност. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, петок, 9 јуни, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.  Температурата во Битола до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »