Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од пладневните часови можност за нестабилност

Денес, среда, 14 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови можност за нестабилност,  со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, четврток, 15 јуни, во Битола, времето ќе биде претпладне променливо облачно, од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 24 степени.