Press "Enter" to skip to content

Во Битола биде сончево и топло

Денес, четврток, 22 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 31 степен. UV = 8

Утре, петок, 23 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.  Температурата во Битола до 32 степен. 

More from ВестиMore posts in Вести »