Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, петок, 23 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 31 степен. UV=8

Утре, сабота, 24 јуни, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност и услови за краткотраен дожд. Попладне и во вечерните часови можност за нестабилност со дожд. Температурата во Битола до 32 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »