Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 1 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хисрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и во вечерните часови можност за нестабилност. Температурата во Битола до 30 степени.

Утре, недела, 2 јули, во Битола времето ќе биде променливо облачно. Темпераурата во Битола до 28 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »