Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно

Денес, недела, 2 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и од пладневните часови нестабилно. Температурата во Битола до 28 степени. UV=7.

Утре, понеделник, 3 јули, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени. UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »