Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 4 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне можност за развој на нестабилност. Температурата во Битола до 31 степен.  UV=8.

Утре, среда, 5 јули, во Битола времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 28 степени. UV=7

More from ВестиMore posts in Вести »