Press "Enter" to skip to content

Прилеп му посака добредојде на Божидар Мојсов, новиот тренер на ракометарите

Денес суперлигашот Прилеп го промовира новиот тренер кој ќе ја води екипатаво наредната сезона, а тоа е Божидар Мојсов, доскорешен член на стручниот штаб во Еурофарм Пелистер од Битола. 

Мојсов во Битола беше помошник тренер, а исто така и преодно решение по заминувањето на Валтер, како и во други периоди. Мојсов беше дел и од Еурофарм Работник, има искуство и во СЕХА и Лигата на Европа, а работеше со Чирковиќ, Бабиќ и Валтер.

-Р.К Прилеп му посакува топло добредојде на новиот тренер на клубот, Божидар Мојсов, поранешен помошен тренер на актуелниот шампион Еурофарм Пелистер. Му посакуваме успешна работа и нови победи со нашиот тим! напишаа прилепчани на својата официјална веб страница, и со тоа ја официјализира соработката со битолскиот тренер.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »