Press "Enter" to skip to content

Вандали го оштетиле вовчето “Мечо“ во Битола

Вчера во Битола за време на пладневната пауза засега непознат сторител (или сторители) се обидел да го вандализира Мечо при што е направена мала материјална штета, информираат од ЈП “Паркинзи“ Битола.

Настанот е пријавен во полицијата чии припадници направија увид на лице место и очекуваме сторителот или сторителите да бидат пронајдени и соодветно санкционирани.

-Најостро го осудуваме девијантното однесување на поединци посебно во случај кога е насочено кон Мечо чија намена е да ги радува нашите најмлади граѓани а патем со тоа никому не пречи, велар од ЈП “Паркинзи“ Битола.

Возот Мечо продолжува со работа во утврдените термини.

More from ВестиMore posts in Вести »