Press "Enter" to skip to content

Ново во “Боди М“, SQT Revitalizing tretman (видео)

Современ пристап на унапредена техника на microneedling неинвазивен начин кој ја затегнува и интензивно хидрира кожата на лицето. Во својот состав содржи фибронектин, ниацнамин, алфа арбутун, MATRIXYL 3000.

MATRIXYL 3000 е мешавина од два сигнални пептиди, палмитоил трипептид-1 и палмитоил тетрапептид-7, кои можат да ги подобрат видливите знаци на стареење на кожата, вклучувајќи фини линии, брчки, зголемени пори, грубост, сувост итн. натриум хиалуронат, бета глукани, карнезин и екстракт од Spongila spiculae alge fragilis lecidy кои длабоко се впиваат во кожата и ја подобруваат еластичноста и текстурата менувајќи го базалниот метаболизам на кожата.

💚Намалување на брчки
💚Фирминг ефект на вашата кожа
💚Намалување на проширени пори
💚Ги намалува пигментираните флеки и лузни од акни
💚Длабока хидратација
💚Подобрување на текстурата на кожата и отстранување на мртвите клетки.
💚Балансирање на pH ниво на епидермисот
💚Избелување на тенот на кожата давајќи и нов сјај
💚Интензивно физичко подмладување

Закажете го вашиот третман денес.