Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 35 степени, UV=10

Денес, понеделник, 17 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата во Битола до 35 степени. UV=10.

Утре, вторник, 18 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 35 степени. UV=9.

More from ВестиMore posts in Вести »