Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пожар во куќа и каснувања од кучиња скитници

На 17.07.2023 во СВР Битола било пријавено дека ул. „Кузман Јосифовски“ во Битола настанал пожар во куќа сопственост на 61 годишен жител од Битола. Пожарот бил изгаснат од екипа на на Територијалната противпожарна единица Битола, а повредени лица нема. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

На 17.07.2023 во СВР Битола, С.П. (69) од Битола пријавил дека на место викано „Јени Џамија“ во Битола бил каснат од куче скитник.

На 17.07.2023 во СВР Битола, В.И. (56) од Битола пријавила дека во кругот на старата касарна во Битола била касната од куче скитник.

More from ВестиMore posts in Вести »