Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 36 степени, UV=10

Денес, среда, 18 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата во Битола до 36 степени. UV=10.

Утре, четврток, 19 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има услови за изолирана краткотрајна нестабилност. Температурата во Битола до 36 степени.  UV=10

More from ВестиMore posts in Вести »