Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 37 степени, UV=10

Денес, четврток, 20 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 37 степени. UV=10.

Утре, петок, 2 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 37 степени. UV=10.

More from ВестиMore posts in Вести »