Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 37 степени, UV=10

Денес, петок, 21 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 37 степени. UV=10.

Утре, сабота, 22 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 38 степени. UV=10.

More from ВестиMore posts in Вести »