Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 38 степени, UV=10

Денес, сабота, 22 јули во Битола, според прогнозите на меторолозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 38 степени. UV=10.

Утре, недела, 23 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 37 степени. UV=9.

More from ВестиMore posts in Вести »