Press "Enter" to skip to content

Голема посетеност на концертот на Теа Таировиќ на ракометно (фотогалерија)

Популарната пејачка Теа Таировиќ е препознатлива по својот стас, глас и танц синоќа го имаше својот настап на ракометното игралиште во Битола. Концертот беше вистинска летна жешка вечер на темпераментната Таировиќ, а публиката играше и пееше со неа и нејзните хитови.“Нек ночас гори Балкан а и Битољ“, рече синоќа на настапот на ракометно игралиште популарната пејачка Теа Таировиќ. Интересен момент што поголемиот дел нејзини фанови беа млада публика и тоа тинејџери. Тие пееја, играа, се фотографираа, снимаа и се забавуваа на начин како само тинејџерите знаат и чувствуваат.Повеќе од 2 часа Теа Таировиќ ги пееше своите хитови кои достигнуваат милионски прегледи на You Tube: “Балерина“, “Хеј Будало“, “Нека пати он боље него ја“, “Дубаи“ и “Изреал и Палестина“…Теа Таировиќ поп фолк пејачка, е српска кантавторка и танчерка. Учествуваше во натпреварот “Звезде Гранда“ кој учествуваше од 2013 до 2016. Станува попларна со летноит хит за 2021 “Хајде“. После тоа го објавува албумот “Балканија“ во 2022 и “Балерина“ во 2023. Моментално една од најбараните пејачки.