Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и посвежо, температурата до 26 степени

Денес, четрток, 27 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, ветровито и значително посвежо. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 26 степени. UV=8.

Утре, петок, 28 јули, во Битола, времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 31 степени. UV=9.

More from ВестиMore posts in Вести »