Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 35 степени

Денес, недела, 30 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 35 степени. UV=9.

Утре, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Од пладне можност за нестабилна облачност. Температурата во Битола до 32 степени. UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »