Press "Enter" to skip to content

Во Битола малку до умерено облачно со можност за нестабилност, температурата до 29 степени

Денес, понеделник, 31 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде малку до умерено облачно. Околу пладне можност за нестабилност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8.

Утре, вторник, 1 август, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 32 степени.  UV=9.