Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: две пријави за физички напади врз малолетници

На 01.08.2023 во 17.30 часот во СВР Битола В.А. (66) пријавила дека околу 13.30 часот во Битола нејзиниот малолетен внук бил физички нападнат од неговиот татко и неговиот малолетен брат. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 01.08.2023 во 09.15 часот во СВР Битола И.Ф. (33) пријавила дека на 31.07.2023 околу 20.30 часот во Битола, нејзината малолетна ќерка била физички нападната од неколку други малолетници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »