Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 36 степени

Денес, четврток, 3 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 36 степени. UV=9.

Утре, петок, 4 август, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 37 степени. UV=9

More from ВестиMore posts in Вести »