Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температура до 36 степени. УВ=9

Денес, петок, 4 август, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола до 36 степени. УВ=9.

Утре, сабота, 5 август во Битола времето ќе биде претпладне сончево и топло со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне и во ноќните часови почнувајќи нестабилно со пороен дожд и грмежи, наместа во форма на невреме. Максималната температура во Битола до 35 степени. UV=8

More from ВестиMore posts in Вести »