Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено облачно и посвежо, температурата до 25 степени

Денес, вторник, 8 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено облачно и посвежо, a попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 25 степени. UV=8.

Утре, среда, 9 август, во Битола, времето ќе биде утрото свежо, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8

More from ВестиMore posts in Вести »