Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно со дожд

Денес, четврток, 10 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Кон крајот на денот атмосферата насекаде ќе се стабилизира. Температурата во Битола до 26 степени. UV=7.

Утре, петок, 11 август, во Битола, времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени. UV=7.

More from ВестиMore posts in Вести »