Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: повреден рудар

На 12.08.2023 во 21.50 часот во СВР Битола од Клиничката болница Битола било пријавено дека кај нив бил донесен 50 годишник од Битола, кој се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи во рудник во околината на Битола.

Известени биле Јавен обвинител и трудов инспектор.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.