Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, вторник, 15 август, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и можност за нестабилност. Температурата во Битола до 30 степени. UV=8.

Утре, среда, 16 август, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 33 степени. UV=8.