Press "Enter" to skip to content

Осум санкционирани возачи под дејство на алкохол во Битола

Во текот на изминатата вечер  (16/17.08.2023)во периодот од 20.00-02.00 часот на подрачјето на  Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата  санкционирани се 8 возачи.

За време на контролата биле санкционирани и 7 други видови прекршоци.

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила.

More from ВестиMore posts in Вести »