Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 35 степени

Денес, петок, 18 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 35 степени. UV=8

Утре, сабота, 19 август, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Од пладневните часови можност за појава на пороен дожд и грмежи проследени со засилен ветер. Температурата во Битола до 36 степени.  UV=8

More from ВестиMore posts in Вести »