Press "Enter" to skip to content

Еуерофарм Пелистер од Битола шести на турнирот во Добој, поразен од Загред

Еурофарм Пелистер – Загреб 23:26 (13:6)

Во натпревар за петтото место на традиционалниот ракометен “ТВ турнир на шампионите“ што се одржува во Добој, Босна и Херцеговина екипата на Еурофарм Пелистер од Битола е поразена од екипата на Загреб со резултат 23:26, полувреме 13.16. 

Еурофарм Пелистер имаше негатива уште по првото полувреме, а хрватскиот претставник водеше со три голови разлика 13:16.  Во второто полувреме “пелистерци“ се обидоа да го поправат впечатокот, но не успеаја да стигнат до пресврт па така Загреб славеше победа со конечни 23.26. Еурофарм Пелистер е шестопласирана екипа од турнирот во Добој. 

Следната недела следи турнирот во Охрид, каде “пелистерци“ се еден од фаворитите за титулата. 

More from ВестиMore posts in Вести »