Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со мала облачност

Денес, недела, 20 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 34 степени. UV=7.

Утре, понеделник, 21 август, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 35 степени. UV=7