Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 36 степени

Денес, понеделник, 21 август, во Битола според прогнозите на метеоролозитее на Управата за хидрометеоролошки работи, време ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен и североисточен правец. Температурата во Битола до 36 степени. UV=8.

Утре, вторник, 22 август, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 36 степени. UV=8.