Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 35 степени

Денес, вторник, 22 август, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне можност за нестабилна облачност со краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 35 степени. UV=8.

Утре, среда, 23 август, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне можност за развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 35 степени. UV=8

More from ВестиMore posts in Вести »