Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со мала до умерена облачност

Денес, среда, 23 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне можност за развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 35 степени.  UV=8

Утре, четврток, 24 август, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност со локален пороен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 35 степени.  УВ=8