Press "Enter" to skip to content

КК Пелистер Таскфорс започна да се екипира, Лука Стојановски прво засилување во Битола

Пред стартот на подготовките на кошаркарите на Пелистер Таскфорс нов член на „зелените“ од Битола е 23 годишниот Лука Стојановски, кошаркар  со долгогодишно искуство во македонката кошарката. Стојановски доаѓа во Битола од Еуро Никел, претходно настапувал за МЗТ Скопје и за ФМП Академија, а има настапувано во сите младински репрезентации.

Досега Пелистер Таскфорс до сега ги продолжи договорите со Маслинко и Сапунџиев, а деновиве кога ќе биде и стартот на подготовките ќе дознаеме како ќе изгледа новиот тим за настапите на домашната сцена и во АБА2 лигата.