Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со мала до умерена облачност

Денес, петок, 25 август, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата во Битола до 33 степени. UV=8.

Утре, сабота, 26 август, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне можност за нестабилност. Температурата во Битола до 33 степени.  UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »