Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата во Битола до 35 степени

Денес, недела, 27 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб претежно јужен ветер. Температурата во Битола до 35 степени. UV=8.

Утре, понеделник, 28 август, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се зголеми. Температурата во Битола до 35 степени. UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »