Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 35 степени

Денес, понеделник, 28 август, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 35 степени. УВ=8.

Утре, вторник, 29 август, во Битола времето ќе биде променливо облачно, од пладне на можнист за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Максималната температура во Битола ќе биде до 31 степен. UV=6.