Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, темперарурата до 29 степени

Денес, среда, 30 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=7.

Утре, четврток, 31 август, во Битола, времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=7.

More from ВестиMore posts in Вести »