Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 30 степени

Денес, петок, 1 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 30 степени. UV=7.

Утре, 2 септември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 31 степен. UV=7.

More from ВестиMore posts in Вести »