Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, понеделник, 4 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работа времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Преку денот ќе биде значително посвежо и ќе дува умерен до силен северен ветер. Темперарурата во Битола до 30 степени. УВ=6.

Утре, вторник, 5 септември, во Битола времето ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Темперарурата во Битола до 24 степени. УВ=5

More from ВестиMore posts in Вести »