Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и ветровито време со локален дожд

Денес, вторник, 5 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и ветровито време со локален дожд. Ќе дува засилен североисточен ветер (на места со брзина над 70 км/час). Температурата во Битола до 23 степени. UV=5.

Утре, среда, 6 септември во Битола времето ќе биде умерено облачно, со појава на дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец кој краткотрајно ќе засилува. Температурата во Битола до 23 степени.  УВ=5.