Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и со појава на дожд

Денес, среда, 6 август во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и со појава на дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец кој во југозападните делови краткотрајно ќе засилува. УВ=5. Температурата во Битола до 25 степени. УВ=5.

Утре, четврток, 7 август во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има локална појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Температурата во Битола до 26 степени.  УВ=6.

More from ВестиMore posts in Вести »