Press "Enter" to skip to content

Димитар Митревски и Благојче Тодоровски од Битола ќе го судат денешниот Супер куп

Денес со почеток од 18 часот во спортскат сала “Парк“ во Струмица ќе се одигра Супер Куп натпреварот помеѓу ракометарите на Еурофарм Пелистер шампиони на Македонија и Вардар победници на Купот. 

Натпреварувачката комисија на Ракометната федерација на Македонија ги делегираше официјалните лица за Супер Куп натпреварот, а дуелот меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер ќе го судат Димитар Митревски и Благојче Тодоровски од Битола.

Делегат на натпреварот ќе биде Камер Металари, додека контролор ќе биде Драган Начевски.

Досега се одиграни пет Супер Куп средби, а на двете последни средби во 2021 и 2022 славеа победник беше Еурофарм Пелистер.

More from ВестиMore posts in Вести »