Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност, температурата до 25 степени

Денес, петок, 8 септември во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност, со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен до североисточен правец. Температурата во Битола до 25 степени. UV=6.

Утре, сабота, 9 септември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 28 степени. UV=7