Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, петок, 15 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=6.

Утре, сабота, 16 септември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Од пладне можност за нестабилно време со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 28 степени.  UV=5.