Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне можност за нестабилност

Денес, сабота, 16 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне променливо облачно и можност за нестабилност. Максималната температура во Битола ќе биде до 28 степени. UV=6.

Утре, недела, 17 септември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.  Максималната температура во Битола ќе биде до 27 степени. UV=6

More from ВестиMore posts in Вести »