Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност

Денес, вторник, 19 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта нестабилна облачност со можност за дожд. Температурата во Битола до 28 степени.

Утре, среда, 20 септември во Битола времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »